۱۹ام، تیر ۱۳۹۵
مشکل گشا - رسانه مجازی و طنز انتقادی دزفول
اخبار دزفول ، خوزستان
MoshkelGosha.TV
زمان انتشار: ۱۹ام, تیر ۱۳۹۵ ساعت ۴:۴۵ ب.ظ | کد خبر: 6631

?بالا نوشت:
این روزها بازار فیش های نجومی مدیران دولتی بشدت خبرساز شده و واکنش بسیاری از مردم و مسؤلین رو در پی داشته است. فیش هایی که با رقم های ۲۴۰ میلیونی و ۵۷ میلیونی و … در رسانه ملی از آن یاد می شود.

 

?مطمئنا مدیران حاضر در دزفول اعم از شهردار ، فرماندار و سایر مسئولین جزو پاکترین و متدین ترین نیروهای این شهر هستند که جز به ارتقای دزفول به هیچ چیز نمی اندیشند. البته پاک بودن این مدیران زمانی به نتیجه مثبتی برای شهر میرسد که با تخصص و عملکرد خوب آن ها همراه باشد. گاها دیده شده که علی رغم پاک بودن رأس اداره ای، وجود کارمندان سودجو و ناکارآمد اجر زحمات کارمندان مخلص را ضایع میکند و در مدیریت این مجموعه اخلال وارد میکند.

?این روزها با سوءمدیریت حاکم در شهرداری دزفول که منجر به استیضاح شهردار شد اکثریت قریب به اتفاق نمایندگان مردم در شورای شهر به عزل وی رأی دادند که البته بدلیل نرسیدن به حد نصاب دو سوم آراء این امر محقق نشد؛ بعد از این اتفاق بود که بزرگان شورای شهر که از تذکرات مکرر به شهرداری خسته شده بودند زبان به افشاگری باز کردند تا شاید ترمزی باشد بر تخلفات شهرداری. استخدامی های خانوادگی، بدهی های شهرداری و عدم توانایی در پرداخت مطالبات کارگران از جمله سؤال هایی هستند که این روزها شورای شهر را در مقابل شهرداری قرار داده است. علی رغم موارد و مشکلات ذکر شده، قضیه وقتی جالب می شود که تبعیض های اداری رایج در شهرداری دزفول، حقوق های ۷ و ۸ میلیونی برای برخی از مدیران و معاونین رقم میزند‌ حال اینکه حقوق شهردار پایتخت با آن همه پرستیژ ۷٫۵ میلیون تومان است.
بنا به گفته اعضای شورای شهر، سر ماه حقوق های میلیونی به حساب برخی از این معاونین واریز می شود اما وقتی نوبت به کارگران زحمتکش شهرداری می رسد که همه آرزویشان با گرفتن حقوق ۶۰۰ و ۷۰۰ هزار تومانی تحقق می یابد، بی پولی و نداری گریبان شهرداری را میگیرد و با کوچکترین اعتراض کارگران از سوی پیمانکاران تهدید به اخراج می شوند و دست آخر هم حقوق این عزیزان با تأخیر چندین ماهه یک خط در میان پرداخت میشود! جالب است که حق کرایه ماشین برخی معاونین به اندازه حقوق ماهیانه ی یک کارگر شهرداری است! (هزینه سوخت را در فیش زیر ملاحظه بفرمایید)
تصویر زیر فیش حقوقی یکی از معاونین شهرداری است که چند ماهی است از سمت خود برکنار شده و حکم مشاور را یدک میکشد اما همچنان حقوق معاونت خود را سر ماه دریافت میکند.

 

۱۱۱
مطمئنا هیچ کس با پرداخت بحق دستمزد کارمندان شهرداری مشکلی ندارد، مشکل اینجاست که نورچشمی هایی در شهرداری هستند که علی رغم ضوابط محاسبه حقوق ، هزینه سوخت و حق مدیریت هایی چند برابر سایر مدیران دریافت میکنند. به دلایل حقوقی از افشای فیش های ۷ و ۸ میلیونی معذوریم اما بنظر شما پرداخت اینگونه حقوق ها در شهرداری دزفول! جای سوال ندارد؟!
متأسفانه این روزها در شهرداری کسانی که جدول حل میکنند بیشتر از کسانی که جدول رنگ میکنند حقوق میگیرند. شاید اگر ۱۰ روز همین کارگران نباشند، شهر به ویرانه ای تبدیل می شود در حالی که مرخصی یک ماهه چنین معاونینی نه تنها باعث خسارت نمی شود بلکه باعث مصرف کمتر اینترنت، خاموش کردن کولر و در نتیجه پایین آمدن مصرف برق نیز می شود. به امید رفع این تبعیض ها و نظارت بیشتر بر عملکرد نورچشمی ها…

بدون شرح….

index

نظر بینندگان
 1. کارمند says:

  این فیش خرداد هست که شامل معوقات سه ماه اول ساله
  اگه توجه کنید مشمول مالیات ۲۵۳۲۹۰۱۴ ریال هست
  یعنی حقوق اینقدر هست
  این فیش فتوشاپ شده

  • مشکل گشا says:

   سلام دوست عزیز
   به هیچ وجه فیش فتوشاپ نیست، اصل فیش پیش ما امانت است در صورت لزوم ارایه میشه..
   ضمنا همونطور که در خبر آمده فیش های ۷ و ۸ میلیونی هم موجود هست..

 2. یاالله says:

  درسته نقش شما پیدا کردن سوژه هستش
  ولی از اون مهمتر حداقل پیگیری کردن موضوع تا حصول نتیجه هستش
  تا ببینیم آقایان کی به خودشون میان ببینن چی اطرافشان میگذره
  البته وقتی همه باهم میخورن هیشکی نمیتونه حرف بزنه چون دست خودشون رو میشه و موقعیت خودشون به خطر میوفته
  حالا ببینیم با این چیکار میکنن
  دیروز معاون بود
  امروز هم ک مشاور
  فردا هم میگن مدیر عاملی مدیر کلی ……یه چیزی تو این مایه ها شده
  البته از حق نگذریم ک مدیر لایق هم داریم
  یا الله

 3. منصور says:

  از شهرداری چی خواستین بهتون نداده که فقط گیردادین به شهرداری ؟!
  چرا از مشکلات مردم با اداره برق،بیمه،دارایی و … که خون به دل مردم کردن خبری نمیزنید ؟
  اگه راست میگین فیش هفت هشت میلیونی ها رو رو کنید!

 4. hasani says:

  میگم حق جلسات شورا و بخور بخورای شورا چقدره؟؟

 5. شهرام بیگی says:

  شما نتونستین حق حساب از شهرداری بگیرید زورتون میاد.
  اگه راست مگین و خصومت شخصی با این معاون ندارید چرا فقط فیش این معاون رو چاپ کردید و بهونه آوردید فیش های ۷ یا ۸ تومنی مشکل حقوقی داره. چرا فیش چهرتومنی مشکل حقوقی نداره قانون که یکی هست … شما کم کم داره دستتون رو میشه که مزد بگیر هستید و بدنبال جایگاه شخصی می گردید

 6. Nader says:

  میدونی **** به کی میگن؟….. به تویی که معلومه چندین بار با انواع سفارشات حضرات فامیلت کارت تو شهرداری راه نیوفتاده

 7. هادی says:

  خدا وکیلی دستتون درد نکنه ممنون حال این نفرات را تو شهرداری بگیرید اجرکم عندالله

 8. مسعود says:

  سلام.
  پرداخت چنین حقوق هایی واقعا جای تامل داره ولی اینکه فقط همین یک فیش رو منتشر کردید و برای انتشار بقیه بنوعی بهانه جویی کردید، جای شک و ابهام داره.

ارسال نظر

     

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.