۷ام، خرداد ۱۳۹۶
مشکل گشا - رسانه مجازی و طنز انتقادی دزفول
اخبار دزفول ، خوزستان
MoshkelGosha.TV
زمان انتشار: ۷ام, خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۳:۲۵ ب.ظ | کد خبر: 6995

در آستانه ی شروع به کار شورای پنجم و پایان شورای چهارم قصد داریم تا با ۱۱ هشدارِ دوستانه! تجربیات شورای قبل رو در اختیار شما نو ورودان قرار بدیم تا ادامه دهنده ی راه آن شورای موفق! باشید:

۱٫ تو شورای قبل، ماراتن انتخاب رییس شورا تا چند ماه، همه رو سرگرم کرد و مردم رو به اوج هیجان و استرس رسوند. پیشنهاد میشه همین اول کار انتخاب رییس رو پنج ماه طول بدید تا حساب کار دست همه بیاد و بفهمن رییس کیه اینجا!

۲٫ مسئله ی بعدی که در شورای قبل خیلی مورد استقبال قرار گرفت! تقسیم شدن شورا به دو دسته شش نفره و هفت نفره بود! حالا تو شورای جدید که نمیشه دو گروه شش و هفت نفره بشید چون تعداد نفرات کم شده! ولی حتما به دو گروه چهار نفره و پنج نفره تقسیم بشید و تا آخر چهار سال بر سر قدرت(ببخشید خدمت!) با هم رقابت کنید بلکه به لیگ برتر صعود کردید!

۳٫ یکی دیگه از مواردی که تا حدودی مردم رو از عملکرد شورای چهارم ناراضی کرده اینه که بعضی اعضا از فعالیت های روزانه شون عکس نمیگیرن و بذارن اینستا! پس تا میتونید از خودتون عکس سلفی بگیرید و آلبوم عکس درست کنید. حتی در مراسم افتتاح دستگاه شستشوی سطل زباله هم عکس یادگاری بگیرید. مردم دوست دارن!

۴٫ در طول چهار سال عمر با برکت شورای چهارم، میل به خدمت رسانی به قدری زیاد بود که قبل از شروع جلسات، شاهد حضور برخی اعضا در محل شورا بودیم تا جایی که حتی واسه اینکه از خدمت جا نمونن، ناهارشون رو هم اونجا میخوردن و آروغش رو تو جلسه میزدن! پس شما هم قبل از شروع جلسات در محل حاضر باشید تا جا نمونید!

۵٫ این مورد رو خیلی جدی بگیرید و در انتخاب شهردار دقت کنید. چون بعد از انتخاب، تا چهار سال طبق قانون پایستگی شهردار! نمیتونید استیضاحش کنید! چرا که هر بار اعضای سودجو و منفعت طلب شورا، با جابجایی در تقسیم بندی های چهار نفره و پنج نفره که در بند دوم به اون اشاره شد، اجازه این کار رو به شما نمیدن.

۶٫ شما مثل برخی اعضای شورای قبلی نباشید و شفافیت رو سر لوحه کارتون قرار بدید. همین اول کار لیستی از فامیل و آشنایانی که قراره استخدام شهرداری بشن رو اعلام کنید تا هر بار خبر استخدام اقوام و فرزندانتون ما رو شوکه نکنه!

۷٫ کمیسیون مجالس ترحیم، جشن و کنسرت که از دستاوردهای شورای قبل هست رو با جدیت ادامه بدید و تا حضور در مراسمات جشن تولد و آش پشت پای مهدکودک بچه قزی خانوم هم گسترشش بدید!

۸٫ مثل شورای قبل ماشین امضای شهردار باشید اینطوری برای پیشرفت شهر بهتره!!! حتی اگه لایحه ای قبل از تصویب شورا، توسط شهرداری اجرا شد باز هم رای موافق بدید و شهردار رو با انبوه تخلفات تنها نذارید. در یک کلام شورای شهردار باشید نه شورای شهر!!!

۹٫ بعضی اعضای شورای قبل طبق اصل “تا مرد سخن نگفته باشد، عیب و هنرش نهفته باشد” در کل چهار سال حضورشون در شورا سکوت کردن و ما رو از هنرهای خودشون محروم کردن. انتظار داریم شما تو شورای جدید، در دفاع از حق مردم هنرنمایی کنید.

۱۰٫ در برخورد با رسانه ها مسامحه کار نباشید. در شورای قبل دیده شده بود که رِییس شورا و شهردار که ظرفیت نقدهای مشکل گشا را نداشتند هر بار با این رسانه برخورد لفظی داشتند، غافل از اینکه یک مرد هیچ‌وقت برخورد لفظی نمیکنه! پیشنهاد میدیم مردان شورای پنجم، برخورد فیزیکی رو در دستور کارشون قرار بدن و میکروفون خبرنگارها رو طوری پرتاب کنند که با برف سال بعد پایین بیاد! کاری هم به این نداریم که تو دزفول اصلا برف نمیاد!

۱۱٫ موارد بالا رو زیاد جدی نگیرید همش شوخی بود ولی مورد پنجم رو خیلی دقت کنید! چرا که شورای قبل هر چی می کشید از دست همین انتخاب نادرستش بود!

نظر بینندگان
  1. رضا says:

    بخدا اگه فقط یکی اومد که سالم بود همین مهندس کرمی بود.بقیه همش طمع بود طمع.که هنوزم دنبال طمعن.از نتیجه شوارا فهمیدیم اینو.

  2. محمد says:

    جای تقدیر داره این نوع بیان.فقط دررابطه باشورا این روش رو پیش نگیرید برای نماینده مجلس هم یه کم شجاعت به خرج بدین. وگرنه یه طرف رو در امور دزفول بررسی کردن زیادم کاربزرگی نیست.

ارسال نظر

     

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.