۱۵ام، خرداد ۱۳۹۶
مشکل گشا - رسانه مجازی و طنز انتقادی دزفول
اخبار دزفول ، خوزستان
MoshkelGosha.TV
زمان انتشار: ۱۵ام, خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۴:۳۲ ب.ظ | کد خبر: 7018

در داخل شهرداری با فساد مماشات نکنید؛ چه فسادی که مربوط به بیرون شهرداری است و می خواهد از ابزار شهرداری استفاده کند، چه فسادی که خدای نکرده در درون هسته ای از هسته های شهرداری رخنه کرده باشد و در آنجا بخواهد گسترش پیدا کند و فضا و محیط امنی برای خود درست کند. هرگونه مماشات با فساد و میدان دادن به آن، زیر پای خود شما را خالی و امکان ادامه کار را برای شما دشوار خواهد کرد. مقام معظم رهبری

مقدمه:
چند روز پیش رسانه خبری مشکل گشا یادداشتی طنز با عنوان «هشدار برای شورا ۱۱» منتشر کرد که مورد استقبال عموم مردم قرار گرفت بجز عده ای خاص که دلیل این خاص بودن در ادامه بیان شده است!
جالب اینجاست تعدادی از منتخبین شورای پنجم و حتی بزرگوارانی از شورای چهارم (شورای فعلی) از این یادداشت شیرین و انتقادی تشکر کرده و تذکرات ذکر شده در آن را درست و بجا دانستند. اما عده ای خاص که روشنگری های همیشگی مشکل گشا را، مانعی بزرگ بر سر راه منافع و مقاصد پنهان خود می دانند در توهین و افترا از همدیگر سبقت گرفتند و با زبان هتاکشان، از این نوشته طنز پذیرایی کردند! البته این توهین ها امر جدیدی در این سایت ها نیست! چند ماه پیش هم یکی از همین سایت های هتاک نزدیک به شهرداری، که عجز و ناتوانی رسانه ای آن در برابر روشنگری های مشکل گشا کاملا مشهود است، زبان به تهمت و افترا باز کرده بود و با کلماتی به دور از ادب مثل: « نخاله های اجیر شده، فریفته دست مسؤلین، رسانه های مزدور و جیره خوار و … » به رسانه انتقادی مشکل گشا فحاشی کرد. (این حق برای مشکل گشا محفوظ است که این هرگونه توهین را، از مراجع قانونی پیگیری نماید)
متن زیر پاسخی است مستند و مستدل به شهرداری دزفول و ایادی رسانه ای اش، باشد که سکوت اختیار کرده و بیش از این پایه های سست شهرداری را که آبروی رسانه ایشان روی آن برقرار است را ، نلرزانند.

۱. شما در جوابیه اخیرتان به مشکل گشا توهین کردید و بدون ارائه حتی یک سند ما را متهم به تغذیه مالی از سوی برخی ستادهای انتخاباتی نامزدهای شورای شهر کردید! شما که دم از اخلاق رسانه ای می زنید آیا برای این ادعای خود سند دارید؟! پر واضح است که در غیر این صورت مشکل گشا این حق را دارد که از مراجع قانونی این اتهام را پیگیری نماید!
بفضل الهی رسانه خبری مشکل گشا با نپذیرفتن پیشنهادهای شغلی گوناگون، هدایا و کارت های هدیه روز خبرنگار و عدم خواسته شخصی از مسؤلین این فرصت را برای خود فراهم نموده است تا اشکالات وارده به ساختار اداری و شهرداری را با زبانی رسا و بدون دغدغه بیان نموده و آمادگی کامل دارد که هرگونه شک و شبهه و اتهام را پاسخ دهد…

۲. سابقه و رفقای هر رسانه ای، آئینه تمام نمای شخصیت آن رسانه است. سابقه تاریک و تغییر موضع های گاه و بی گاه شما برای رسیدن به منافع بیشتر، زبانزد خاص و عام است که خود نشان از بی هویتی رسانه ای است.

۳. با استناد به تحلیل ها و نظر سنجی های سایت های خودتان که شورای چهارم را یکی از ضعیف ترین شوراهای این چند دوره اخیر نامیدید، مشکل گشا یادداشتی طنز و صریح در نقد شورای چهارم نگاشته! حال چه شده که از دایره انصاف خارج شده اید و به نگارندگان بخاطر انتقادشان توهین می کنید؟! نکند گرد و غبارهای خوزستان دوباره موضع شما را تغییر داده است؟

۴. در جوابیه اخیرتان اصرار داشتید ما را اصول گرا بخوانید! چشم پوشی از رقابت های سیاسی، اصول گرا و اصلاح طلب بودن یک رسانه، نشانه اصالت آن رسانه است البته تا جایی که به سیاست زدگی و پا گذاشتن روی حقیقت ختم نشود.
مشکل گشا رسانه ای انتقادی است که سعی کرده مطالبات مردم را فریاد بزند لذا با احترام به همه گرایش های سیاسی، این رسانه هیچ گاه ارزش ها و هویت اصیل دزفول را ابزار معامله سیاسی نمی کند و در قالب برچسب های اصول گرا و اصلاح طلب نمی گنجد.

۵. با استناد به جوابیه اخیرتان، خود اذعان نموده اید که به دلیل شرایط رکود و بی پولی، شهرداری دزفول با کاهش اعتبارات دولتی مواجه شده است! حال سؤال اینجاست؛ با این همه مشکلات بی سابقه مالی (به اذعان خودتان)، وجود فیش های حقوقی غیرمتعارف و از همه مهمتر استخدامی های خانوادگی در شهرداری دزفول را چگونه ارزیابی می کنید؟! چرا برای پرداخت حقوق نورچشمی هایی که به تازگی استخدام شهرداری شده اند پول هست اما وقتی نوبت به کارگران زحمتکش و یا حق الزحمه بازنشستگان عزیز شهرداری می رسد، شهرداری با رکود بی سابقه مالی مواجه می شود؟!

۶. در جوابیه اخیرتان خود به کارنامه نسبتا خالی شهرداری در این چهار سال گواهی داده اید و بجز چند کمربندی و بلوار (که احداث آن ها جای تقدیر دارد) به ناچار وظایف و فعالیت های ذاتی شهرداری (احداث و بازسازی چند پارک، نصب پل عابر پیاده و اشاره به چند پروژه زخمی که سوءمدیریت در آن ها صدای مردم را در آورده!) را ، در کارنامه شهردار متبوعتان جای داده اید تا بلکه معدل ایشان با ارفاق به نمره قبولی نزدیک شود غافل از این که شأن مردم شریف دزفول بسیار بالاتر از این کارها است.

۷. طبق اسناد موجود و با استناد به گفته اعضای شورای شهر، شهرداری دزفول در پایان دوره چهار ساله اش بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان بدهی دارد که مشاهده این رقم در زمان تصدی شهردار پیشین(مهندس دوایی فر) کمتر از یک میلیارد تومان بوده است! هیچ کس منکر زحمات و نقاط قوت شهرداری نیست لذا اندک نقدهای ما تناقضی با اندک عملکردهای مثبت شهرداری ندارد! بحث ما بر سر سوءمدیریت ها و تبعیض هایی است که بعد از چهار سال، کوهی از بدهی را برای شهرداری دزفول بوجود آورده است.

۸. بیش از این قصد به زحمت انداختن شهرداری دزفول و ایادی رسانه ای اش را نداشتیم اما اقدام نسنجیده و توهین های مکرر این رسانه ها باعث شد تا به وعده داده شده در خصوص ارتباط برخی از سایت ها با شهرداری دزفول جامه عمل بپوشانیم و برگی از دفتر خواسته های رسانه های منفعت طلبی که چهره واقعی آن ها زیر کسوت شریف خبرنگاری پنهان است را، افشا کنیم تا پرده از خودکشی رسانه ای آن ها برای شهرداری دزفول و هتاکی اخیرشان به تنها رسانه انتقادی دزفول (مشکل گشا) کنار رود. به راستی که برخی شرافت و رسالت خبری خود را چه ارزان می فروشند! تصویر زیر حکم استخدامی یکی از بستگان درجه اول سایت توهین کننده به مشکل گشا است که سه ماه قبل از انتخابات به امضای شهردار رسیده است. هرچند اسناد متعدد دیگری از خواسته ها و احکام استخدامی مدیران سایر رسانه های هتاک، نزد مشکل گشا موجود است اما برای حفظ آرامش، از ارائه آن ها چشم پوشی می کنیم. قطعا در صورت تکرار توهین ها، اسناد و مدارک محکم تری، خدمت مردم شریف دزفول ارائه می شود.

ارسال نظر

     

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.