۹ام، تیر ۱۳۹۶
مشکل گشا - رسانه مجازی و طنز انتقادی دزفول
اخبار دزفول ، خوزستان
MoshkelGosha.TV
زمان انتشار: ۹ام, تیر ۱۳۹۶ ساعت ۷:۵۶ ب.ظ | کد خبر: 7062

همواره وجود مسائلی مالی و املاک در شهرداری ها باعث شده که این نهاد حساس، در تیررس فساد و تخلف قرار گیرد. شاید همین یک دلیل برای مردم و رسانه ها کافی باشد تا از نماینده های خود در شورای شهر بخواهند با عینکی دقیق تر این نهاد مدنی را زیر نظر بگیرند بلکه آسیب های موجود در شهرداری کمتر و کمتر شود.
شهرداری دزفول هم از این قاعده مستثنی نیست.
در طول این چند سال سوء مدیریت ها و تبعیض های گسترده در شهرداری دزفول، رسانه خبری مشکل گشا را بر آن داشت تا در دفاع از حقوق مردم روشنگری کند و موارد غیرقانونی را فریاد بزند. هر چند مدعیان آزادی بیان که به ناحق کرسی های شهرداری دزفول را غصب کرده اند، شفاف سازی رسانه های انتقادی را خاری در چشم خود می بینند و با طرح دعاوی و شکایت سعی در بستن دهان منتقدان دارند غافل از این که صدای مردم خاموش نشدنی است.
براستی عجب دنیایی است، کسانی ژست آزادی گرفته اند که تنها آزادی را برای خود می خواهند نه برای منتقدان!
یادمان نرفته است زمانی شاکیان امروز، پیام آور پیشنهادهای شغلی و مالی گوناگون به این رسانه بودند اما وقتی دیدند که این قلم خریدنی نیست، رنگ عوض کرده و در صدد برخورد با آن برآمدند. چشم پوشی از تهدیدها و تخریب های مغرضانه و بی احترامی هایی که با عدم دعوت از این رسانه در نشست های خبری شهردار صورت می گرفت، این چندمین شکایتی است که شهرداری دزفول و مشاوران رسانه ایش، در برابر مطالب طنز و انتقادی مشکل گشا انجام می دهند.

برای ما افتخار است که بخاطر دفاع از حقوق کارگران بی پناه شهرداری، مورد شکایت قرار گیریم.

برای ما افتخار است که بخاطر افشای استخدامی های خانوادگی در شهرداری، مورد شکایت قرار گیریم.

برای ما افتخار است که بخاطر افشای فیش حقوقی بدون ضابطه در شهرداری، مورد شکایت قرار گیریم.

ما به حقانیت خود افتخار می کنیم و پاسخگوی عملکردمان هستیم؛ باشد که شما هم پاسخگوی موارد متعدد غیرقانونی در شهرداری دزفول باشید! قطعا در آینده ای نزدیک، با ورود نهادهای نظارتی و بازرسی، حق از ناحق مشخص می شود. ناگفته نماند که تا این لحظه این رسانه، علی رغم انبوه موارد غیر قانونی که در شهرداری مشهود است، آنقدر مأخوذ به حیا بود که بجز معدود مواردی، کلکسیون اسناد و مدارک این بی قانونی ها را، نزد خود بایگانی کرده بود. شاید بد نباشد تعدادی از اسناد پروژه های بدون قرارداد، استخدامی های انتخاباتی نورچشمی ها، تغییر کاربری اراضی و یا کارشناسان ارزیابی قیمت املاک (که در بعضی مصالحه ها، فامیل از آب در آمده اند!) رونمایی شود!
در پایان:
شهردار فعلی که تمام، اما شهردار آینده دزفول بداند که این رسانه هیچگاه در برابر سوء مدیریت ها و تبعیض هایی که خون مردم دزفول را در شیشه کرده، ساکت نمی نشیند…
والسلام
رسانه خبری مشکل گشا

نظر بینندگان
 1. Ali says:

  اگه تهمت و دروغ نگفتین از چی میترسین بزارین شکایت کنن
  درضمن شما که پشتت محکمه به آقایون x y z
  پس چتونه نترسین آروم باشین

 2. صادق says:

  آقای شهردار! پروژه هایی که با حقوق کارگران شهرداری و خانوادهای آنها تکمیل شوند شما را عاقبت بخیر نخواهند کرد
  باتوجه به اینکه شورای چهارم آخرین روزهای خود را طی می کند و شورای پنجم آماده بدست گرفتن امور و انتخاب شهردار جدید است گویا شهردار کنونی دزفولی تمام هم و غم خود را مصروف ابقا در این جایگاه کرده و خود را به انجای مختلف به آب و آتش میزند که این منصب را به هر قیمتی که شده حفظ کند این برداشت از رایزنی های وی با دیگر مسولان شهرستان، سرازیر کل درآمد ها و حقوق پرسنل پیمانکار و کارگران به سمت پروژه های نیمه کاره، بازدید روزانه از پروژه ها در معیت مسئولین شهرستان، گماردن چندین خبرنگار و عکاس در کنار خود جهت ثبت لحظه به لحظه امور حتی در اموری از قبیل شرکت در نماز جمعه و مراسم تششیع و تدفین متفویات، ایجاد کانل و صفحه و گروه در شبکه های اجتماعی جهت انعکاس اخبار شهردار حتی در خصوص امور پیش پا افتاده، اجیر کردن برخی رسانه های مجازی شهرستان جهت تبلغ برای شهردار و حمله به مخالفان وی و برخی موارد دیگر از این دست نشات می گیرد.
  در حالی که بیش از سه الی چهار ماه و در مواردی حتی بیشتر از این مدت است که کارگران و پرسنل پیمانکار شاغل در شهرداری دزفول از دریافت حقوق حداقلی خود محروم هستند جناب دکتر! کرمی نژاد شهردار محترم دزفول کلیه درآمدهای جاری و بودجه های گاه و بیگاه رسیده به شهرداری از استان و مرکز را صرف پروژه های ریز و درشت شهرداری از قبیل پروژه فرسایشی تقاطع غیرهمسطح فتح المبین، پروژه کمربندی غرب و… می کند و دریغ از لحظه ای تفکر در خصوص معیشت کارگرانی که با توجه به وضعیت بغرنج اقتصادی بهمراه کودکان و همسرانشان با انبوهی از مشکلات اعم از بیماری، اجاره نشینی، اقساط بانکی و بسیاری مشکلات دیگر دست و پنجه نرم می کنند.
  جناب شهردار! چرا باید حق و حقوق پرسنل پیمانکاری و کارگران شهرداری صرف تکمیل پروژه هایی شود که برای شما نام آور است و برای آنها جز سرافکندگی , شرمندگی به جهت نداشتن توانایی تامین معیشت در مقابل عهد و عیال و فرزندانشان چیز دیگری ندارد؟
  آقای دکتر! کرمی نژاد تکمیل کل پروژه های شهر ارزشش به اندازه اشک گوشه چشم فرزند و همسر یک کارگر نیست، همان کارگری که پیامبر مکرم اسلام(ص) بارها در پاسداشت و نگه داشتن حرمت و ادای حق او تاکید داشته اند، پس بر شما واجب موکد است که بیش از هر امری جهت پرداخت حق الزحمه اندک و “بخور نمیر” این قشر تلاش کنید و بعد به فکر سایر امور باشید.
  گویا شما در محفلی عرض کرده اید که پس از ترک منصبتان آیندگان برای قضاوت عملکردتان به میزان و تعداد پروژه هایی که انجام داده اید می نگرند نه به میزان و چگونگی پرداخت حقوق نیروهای تحت امرتان، شاید در نگاه اول این کلام شما درست بنظر برسد اما زمانی که این حرف را به زبان آورده اید بفکر مشکلات بوجود آمده برای خانواده ها و فرزندان کارگران مجموعه تحت نظر خود بوده اید یا فقط به این نکته اندیشیده اید که رزومه کاری خود را پربار کنید؟
  پیامبر اکرم(ص) فرمودند : ظُلمُ الأجیرِ أجرَهُ مِنَ الکَبائِرِ (ظلم در پرداخت مزد کارگر، از گناهان بزرگ است) با استناد به این حدیث شریف نبوی پاسخ شما به حقوق عقب افتاده چند ماهه کارگران شهرداری دزفول که ظلم بزرگی در حق آنها و خانوداه های آنان است، چیست؟ ممکن است با تکمیل چند پروژه رزومه دنیوی خود را رنگ لعابی بدهید تا بتوانید صندلی صدارت خود را نگه دارید ولی چه می کنید با رزومه اخروی خود اگر آه دل کارگران و خانواده های مظلوم آنها پشت سر شما باشد. پس بهوش باشید که این چند روزه ی منصب داری و مقام خواهد گذشت و چه زیبا حضرت امام صادق(ع) فرموده اند که: رأس کلّ خطیئه حبُّ الدنیا ( ریشه همه بدی ها و خطاها، حبّ و دلبستگی به دنیا است)
  شنیده ها حکایت از این دارد که شهردار دزفول به مدیران مناطق سه گانه شهرداری و معاونین خود ابلاغ کرده است که جهت پرداخت حقوق دست به دامن گرفتن وام از بانک ها شوند که این کار مصداق بارز دفع بلا با بلایی بزرگتر است، چون در صورت انجام این امر بدهی های سنگین شهرداری که سر به میلیاردها تومان می کشد بازهم سنگین و سنگین تر خواهند شد و کسی نیست از جناب ایشان بپرسد آیا تمهیدی جهت باز پس دادن این وام ها به اضافه سود آنها دارید؟ و آیا جهت انجام این کار از شورای شهر مجوز کسب کرده اید؟
  امید است اعضای شورای شهر و فرماندار ویژه دزفول و سایر مسئولین امر نظارت و عنایت بیشتری در خصوص موارد فوق الذکر داشته و بفکر چاره ای برای سفره کوچک کارگران زحمت کش و مظلوم شهرداری دزفول که با عدم پرداخت بموقع حقوقشان کوچکتر از قبل شده، باشند.
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  لطفا جهت کمک به کارگران و خانواده های انها این متن رو منتشر کنید در ضمن در ویرایش و حذف و اضافه کردن مطلب کاملا مختارید
  سلامت و پاینده باشید

ارسال نظر

     

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.