۱۸ام، مرداد ۱۳۹۶
مشکل گشا - رسانه مجازی و طنز انتقادی دزفول
اخبار دزفول ، خوزستان
MoshkelGosha.TV
زمان انتشار: ۱۸ام, مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۷:۳۵ ب.ظ | کد خبر: 7119

عادل دوایی فر عضو شورای چهارم و منتخب اول شورای پنجم شهرستان دزفول در بیانیه ای نسبت به موضوع انتقال آب از رودخانه دز موضع گیری کرد.

متن بیانیه وی در ادامه می آید:

انتقال آب از رودخانه دز به کانال علی کمال در اندیمشک موضوعی است که عواطف و احساسات مردم نجیب و شریف دزفول را به شدت درگیر خود کرده و نگرانی آن ها را از انجام این پروژه و آینده رودخانه دز به طور خاص و شهرستان دزفول به طور عام برانگیخته است.

این موضوع از جنبه های مختلف حائز اهمیت است و باید با نگاهی همه جانبه نگر آن را مورد مطالعه و کارشناسی قرار داد.

مسائلی همچون حق آبه پایین دست ، آبزیان رودخانه، تغییرات اقلیم، ریزگردها، گردشگری و … که بر اثر انتقال آب با مشکلات عدیده ای مواجه می شوند باید به صورت دقیق کارشناسی شوند.

نکته بسیار مهم دیگر بررسی مباحث امنیتی پیرامون موضوع انتقال آب از رودخانه دزفول است.

اگر تا به حال مجوزی برای این پروژه صادر شده، باید به صورت شفاف برای مردم توضیح داده شود از چه مجاری کارشناسی این مجوز داده شده است.

صدور مجوزها متاسفانه با وجود و نفوذ کانال های ارتباطی ذی نفوذان شاید سهل الوصول باشد اما این حق مسلم و اساسی مردم نجیب دزفول است که مسائل به صورت شفاف و روشن برای آن ها بیان شود.

انتظار می رود مسئولان دزفول در قبال این پروژه، و البته به دور از عواطف و احساسات، با نگاهی کارشناسانه به این موضوع، تصمیمات مقتضی را در جهت خیر و صلاح مردم دزفول و ترسیم آینده روشن برای آن ها اتخاذ نمایند.

در نگاه مردم موضوع انتقال آب از رودخانه دز، آزمونی مهم برای کارآمدی و تعهد مسئولان شهرستان دزفول است.

اینجانب به عنوان خدمتگزار کوچک مردم به نوبه خود در این خصوص پیگیری های لازم را انجام خواهم داد.

ارسال نظر

     

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.