۳۱ام، مرداد ۱۳۹۶
مشکل گشا - رسانه مجازی و طنز انتقادی دزفول
اخبار دزفول ، خوزستان
MoshkelGosha.TV
زمان انتشار: ۳۱ام, مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۹:۳۶ ب.ظ | کد خبر: 7132

مقدمه:

رسانه مردمی مشکل گشا علی رغم نقدهای بحق خود از شهرداری، سعی داشت در روز آخر مدیریت مهندس کرمی نژاد شهردار دزفول، به پاس خدماتشان در شهرداری، از نقاط ضعف عملکردشان فاکتور گرفته و در قالب یادداشتی از زحمات ایشان تشکر کند و بخاطر قصور احتمالی که از این رسانه سر زده، از ایشان طلب حلالیت کند اما با توجه به اتفاقاتی که در روزهای پایانی صدارت نامبرده بر شهرداری دزفول رخ داد و پافشاری بر اشتباهاتی که شخص ایشان بارها و بارها در گذشته انجام داده و مورد نکوهش مردم و رسانه ها قرار گرفته، از تشکر کردن فاکتور گرفته و همچون گذشته به روشنگری در مورد اخبار و اتفاقات می پردازیم.

 

در روز یکشنبه آخرین جلسه شورای چهارم با حضور اعضای محترم شورا برگزار شد تا چشم پوشی از نامهربانی ها، از زحمات چهارساله اعضای شورای چهارم، شهردار محترم، شهرداران مناطق سه گانه و مدیران و معاونان آن ها قدردانی شود. علی رغم دعوت ریاست محترم شورای شهر از شهردار و پرسنل، اما نه شهردار و نه شهرداران مناطق در جلسه حاضر نشدند. شنیده ها حاکی از این است که عدم حضور شهرداران و معاونین بدستور شخص شهردار صورت گرفته که در صورت صحت این ادعا، جای بسی تأسف است.
شهردار دزفول که این روزها همه داشته های خود را بر باد رفته می بیند، سعی دارد با جشن و افتتاحیه های نمادین، خود را موفق و پیروز نشان دهد غافل از این که مردم فهیم دزفول در انتخابات اخیر شورای شهر، پاسخ محکمی به ایشان و نفرات منتسب به ایشان داده اند که جای هیچ خوشحالی برایشان باقی نمی ماند…
جهت اطلاع مردم و مسولین دزفول عرض می کنم، شنیده ها حاکی از این است دکتر کرمی نژاد در روز آخر مدیریت خود (امروز سه شنبه ۹۶/۰۵/۳۱) قصد داشت یکی از اعضای شورای چهارم را (که از قضا برای انتخابات پنجمین دوره شورای شهر رد صلاحیت شده بود) به سمت قائم مقامی شهرداری دزفول منصوب کند تا با این انتخاب، نام شهرداری دزفول را بیش از پیش لکه دار کند! ضمن اینکه ایشان امروز با تبدیل وضعیت و استخدام بیش از ۳۰ نفر از آشنایان و نورچشمی ها، قصد ضربه زدن به ساختار اداری شهرداری دزفول را داشته است. حال اینکه در روز پایانی و در حالی که حتی از ایشان به عنوان گزینه احتمالی شهرداری هم نام برده نشده، چه اصراری به این همه تغییر و استخدامی است خدا می داند! در صورت صحت این خبر بد نیست مهندس کرمی نژاد به نکات زیر توجه ویژه ای داشته باشد:

آقای شهردار شما در این چند سال کم دل نشکسته اید که در روز آخر باز هم این چنین دل می شکنید؟

چه جوانان تحصیل کرده و شایسته ای که در پی اشتغال و استخدام بودند اما صف طولانی فامیل و نورچشمی های شما، اجازه این استخدام را به آن ها نداد!

ای کاش روز آخر خدمت خود را مقدس میشمردید و بجای دامن زدن به اختلافات، از دل هایی که در این چند سال شکسته اید طلب حلالیت می کردید…

چه کارگرهایی که بخاطر بی تدبیری شما، کامشان از پرداخت نشدن حقوق ناچیزشان تلخ شد! آیا در روز آخر خدمت وقت آن نبود با پرداخت حقوق عقب افتاده این عزیزان، دلشان را بدست بیاورید و دعای خیر خانواده شان را بدرقه راهتان کنید؟

اگرچه در خانواده بزرگ شهرداری تلاش زیادی کردید و روزهای سخت زیادی گذرانده اید اما ای کاش در روز آخر، از کارمندانی که روزانه زخم زبان ها و بی احترامی های شما را تحمل می کردند طلب حلالیت می کردید…

چه خبرنگارانی که بخاطر روشنگری هایشان، مورد بغض و غضب شما قرار نگرفتند و چه پرونده هایی که برای این عزیزان تشکیل ندادید! بد نبود انتقادات رسانه ها را پشتوانه ای برای خود می دیدید و بجای توهین به آن ها، در عملکرد خودتان تجدید نظر می کردید! (در صورت نیاز فایل صوتی این توهین ها منتشر می شود)

اگرچه عملکرد ضعیف و پر از بدهی شما برای چندین سال کمر شهرداری دزفول را خم کرده است اما چه کسی است که نداند دلیل نتیجه نگرفتن استیضاح های متعدد شما، فقط و فقط آبرو داری و حرمتی بود که اعضای شورای شهر بخاطر موی سپیدتان برای شما نگه داشتند! وگرنه کیست که نداند عمر مدیریتی شما در دستان همین اعضای شورای شهری بود که علی رغم مطالبات و دلخوری های فراوان اما همچنان برای عملکرد غیر قابل دفاع شما از آبرو مایه گذاشتند! متأسفانه تا روز آخر، در تاریک خانه ای که مشاورانتان برای شما ساخته بودند ماندید و نفهمیدید این استیضاح ها تسکینی است برای مطالبات مردم و تلنگری است برای شما تا در رفتارتان تجدید نظر کنید!

خوب بود به پاس حرمتی که اعضای شورای شهر برای شما حفظ کردند، بی احترامی نمی کردید و در جلسه آخر شورای چهارم حاضر می شدید و با یک خداحافظی ساده، زنگار کینه ها را از دل می زدودید!

ای کاش ذره ای از تلاشی که برای حفظ جایگاهتان کردید برای خدمت به مردم انجام می دادید تا به برکت خدماتتان شانس ابقا در شهرداری را برای خود فراهم کنید نه این که برای رسیدن به اهدافتان دست به دامان هر شخص و مقام شوید تا اینگونه برای شما نتیجه عکس ندهد!

آقای دکتر کرمی نژاد شما که شهرداری را میراث پدری خود می دانستید آیا بجز بدهی، نفاق و بی اعتمادی چیزی برای شهرداری به ارث گذاشته اید؟

بگذریم……

همانطور که در این چند سال نقد عملکرد منفی تان را وظیفه خود میدانستیم، تشکر از خدمات شما را هم وظیفه خود می دانیم و برای شما در هر پست و‌ مقامی آرزوی موفقیت داریم. امیدواریم نام « مشکل گشا » را آنچنان به خاطر بسپارید که در آینده کاری خود، هر جا از دایره قانون خارج شدید ناخودآگاه رسانه ها را ناظر خود در نظر بگیرید و به مسیر درست برگردید.

«رسانه مردمی مشکل گشا»

نظر بینندگان
  1. خانزاد says:

    تکلیف این استخدام ها چی میشه؟؟؟
    تکلیف این همه بدهی که گذاشت برای شهر چی میشه؟!

ارسال نظر

     

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.