۲۷ام، شهریور ۱۳۹۶
مشکل گشا - رسانه مجازی و طنز انتقادی دزفول
اخبار دزفول ، خوزستان
MoshkelGosha.TV
زمان انتشار: ۲۷ام, شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۹:۴۳ ب.ظ | کد خبر: 7143

به گزارش مشکل گشا ، با ایجاد تغییرات در سطح مدیریت شهرداری دزفول، طومار شکایت های صورت گرفته علیه مشکل گشا که توسط شهردار سابق و مشاورانش به امری تکراری تبدیل شده بود ، پس گرفته شد.

.
در همین راستا ایمان کناری زاده سرپرست شهرداری دزفول در گفتگو با مشکل گشا با تایید اینکه شکایت شهرداری دزفول از رسانه انتقادی مشکل گشا که در دوره گذشته صورت گرفته بود توسط مدیریت جدید پس گرفته شد، اظهار کرد: هدف ما ایجاد تعامل سازنده بین شهرداری و رسانه ها است.
وی افزود: شهرداری دزفول آمادگی پذیرش هرگونه نقدی را دارد اما باید حق پاسخ و توضیح برای ما در نظر گرفته شود.
کناری زاده عنوان کرد: ما هم دوست داریم شهری خوب و بدون مشکل داشته باشیم، حقوق کارگران را پرداخت کنیم، پروژه های نیمه تمام را جلو ببریم اما مشکلات و بدهی های شهرداری کار را بر ما سخت کرده است. دوره گذشته نقدهای خوب و بد زیادی را شاهد بودیم که برخی از آن ها منصفانه نبود.

.

عظیم سرافراز رئیس شورای شهر دزفول نیز در همین رابطه به خبرنگار مشکل گشا گفت: شورای شهر نهادی مردمی است و مدیریت شهرداری نیز برخاسته از رأی اعضای شورا بعنوان نمایندگان مردم است، لذا هر شهروندی حق مطالبه و انتقاد از آن را دارد.
وی افزود : اگر رسانه ها انصاف و مسؤلین سعه صدر بیشتری از خود نشان دهند بسیاری از اختلافات حل می شود. اعضای شورای شهر و به تبع آن شهرداری موظف به پاسخگویی نسبت به دغدغه های شهروندان هستند و همگان باید اذعان داشته باشند که مشکلات و سختی ها با روابط متقابل و تعامل سازنده میان مدیران و مردم برطرف می شود.

سرافراز عنوان کرد: بدیهی است که بدهی های سنگین و پروژه های نیمه تمام، شهرداری را در وضعیت سختی قرار داده که در این موقعیت جز با تعامل و همکاری نمی توان نسبت به رفع این مشکلات اقدام کرد.

.
به گزارش مشکل گشا ، محمدعلی دوایی فر شهردار منتخب دزفول نیز، ضمن تأیید خبر مذکور با انتشار بیانیه ای خواستار افزایش تعاملات سازنده بین شهرداری و رسانه ها شد.

.
در بیانیه مهندس دوایی فر آمده است :
جای بسی خرسندی است که امروزه رسانه ها به رسالت ذاتی خویش آشنا و نزدیک تر شده و با انتشار به هنگام خبرها، رعایت انصاف و نگارش تأثیرگذار می توانند به عنوان گوش، چشم و زبان مردم ایفای نقش نموده و قادرند مسؤلان را در برخورد با مشکلات شهری در موضع دقت و هوشیاری قرار داده و با ارایه اشکالات منطقی و دلسوزانه مدیران را در مسیر اصلاحات عملکردی یاری برسانند.
نقد، ارزیابی و واکاوی فعالیت ها و نیز سنجش میزان رضایت مندی ارباب رجوع از دیگر مسؤلیت های مهم رسانه ها و خبرنگاران به شمار می آید چرا که با این رویه، مدیران پیوسته به اطلاعات نوین دست یافته و با آگاهی از بازخوردها، در نیل به اهداف استراتژیک سازمانی، گام های موفق تری بر خواهند داشت‌.
پرواضح است چنانچه عملکرد مدیران بر محور نقدپذیری و پویایی استوار باشد، رسانه ها و خبرنگاران نه تنها برای مدیران تهدیدی به شمار نمی آیند بلکه کوشایی رسانه ها، برای مدیران فرصت آفرین بوده و همچون آیینه ای صاف و زلال، در فرا روی آن ها قرار می گیرد و بسان موتور محرکی، مدیران را در رسیدن به عالی ترین اهداف یاری می رساند.

در پایان این بیانیه نیز آمده :

بی گمان از آنجا که امور اجرایی به ویژه آنچه که به بهسازی شهری مربوط می شود بدون پشتوانه و مشارکت مردمی امکان پذیر نمی باشد و همچنین در دوره ی پیش رو، کار خویش را بر صراط شفافیت، عدالت و حفظ منافع و مصالح عمومی شهروندان عزیز قرار می دهم و بدین روش از هرگونه مشاوره، پیشنهاد و انتقاد پیش برنده صمیمانه استقبال نموده و بدون تردید، درهای شهرداری را به روی آحاد جامعه به ویژه رسانه ها و منتقدان منصف و دلسوز باز خواهیم گذاشت.

.

امین چناری مدیر رسانه انتقادی مشکل گشا نیز ضمن قدردانی از مدیریت جدید شهرداری و ابراز امیدواری از تغییر نگاه مدیریتی این مجموعه، بیان کرد:
علیرغم اینکه عده ای سعی داشتند این اختلافات را تشدید کنند اما مدیریت جدید شهرداری در حرکتی قابل تقدیر شکایت های صورت گرفته علیه مشکل گشا را پس گرفت.
وی افزود : این حرکت شهرداری را به فال نیک می گیریم و به داشتن چنین مدیران آزاد اندیشی افتخار می کنیم.
چناری عنوان کرد: ضمنا برای شهردار محترمی که بارها و بارها این رسانه را مورد لطف! و شکایت! خود قرار داد و همچنین برای سرپرست و شهردار منتخبی که با بزرگواری شکایت های صورت گرفته علیه این رسانه را پس گرفت آرزوی موفقیت داریم.
وی همچنین یادآورشد : اگرچه شنیده شده شهردار سابق همچنان به دنبال یافتن مسیری برای شکایت از رسانه انتقادی مشکل گشاست اما این رسانه ضمن حلالیت از اشتباهات سهوی و زیاده روی های احتمالی، همچنان ۹۰ درصد نقدهای ارائه شده را بحق و درست می داند‌. (گواه صحبت من پروژه های نیمه تمام، بدهی های فراوان، عدم پرداخت معوقات کارگران و مواردی که هر کدام در وقت خود دلیلی بر استیضاح های مکرر شهردار سابق بود.)

وی ابراز امیدواری کرد که در دوره پیش رو با حفظ اصالت انتقادی مشکل گشا، ضمن بیان نقدها و آسیب های احتمالی، تمام تلاش خود را برای سربلندی شهر و شهرداری انجام خواهد داد.

چناری در پایان گفت : پرواضح است مدیران جدید شهرداری نشان داده اند پایبند به احترام متقابل به رسانه ها هستند که همین امر می تواند زمینه تعامل سازنده رسانه ها و شهرداری را فراهم کند.

 

 

ارسال نظر

     

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.