۵ام، مهر ۱۳۹۶
مشکل گشا - رسانه مجازی و طنز انتقادی دزفول
اخبار دزفول ، خوزستان
MoshkelGosha.TV
زمان انتشار: ۵ام, مهر ۱۳۹۶ ساعت ۷:۵۹ ب.ظ | کد خبر: 7152

ظهر دیروز سه شنبه ۴ مهر ۹۶ کنفرانس خبری سرپرست شهرداری دزفول با حضور جمعی از اصحاب رسانه در محل دفتر شهردار برگزار شد. نکته جالب اینکه رسانه انتقادی مشکل گشا بعد از چهار سال، برای اولین بار به نشست خبری در شهرداری شهرش دعوت شده بود. تا قبل از این نشست، رسانه خبری مشکل گشا بخاطر کلیپ ها و انتقاداتی که گاها از شهرداری دزفول داشته بود در لیست تحریم شهرداری قرار داشت که با رویکرد مدیریت جدید شهرداری که بر پایه تعامل سازنده با رسانه ها برقرار است این تحریم ها برداشته و رسانه انتقادی مشکل گشا هم مثل سایر رسانه های شهرستان دزفول به کنفرانس خبری شهرداری دعوت شد‌.
در ابتدا ایمان کناری زاده که در تاریخ ۹۶/۰۶/۰۲ با نظر شورای اسلامی شهر دزفول به سمت سرپرستی شهرداری دزفول منصوب شده بود ضمن عرض تسلیت ایام سوگواری اباعبدالله الحسین علیه السلام و نیز گرامی داشت هفته دفاع مقدس خاطر نشان کرد:

شهرداری دزفول دارای سه منطقه، هشت سازمان و بیش از ۱۷۰۰ کارگر و کارمند است که بیش از دو سوم این تعداد طرف قرداد خود شهرداری هستند. ضمن اینکه شهرداری دزفول یکی از با سابقه ترین شهرداری های کشور است.

وی در ادامه به تعامل با رسانه ها اشاره کرد و افزود:
همان روز اول سرپرستی شکایت هایی که در دوره قبلی از برخی رسانه ها صورت گرفته بود را لغو کردیم. خبرنگاران حق دارند هر انتقادی از ما بکنند فقط فرصت پاسخ را به ما بدهند.

بعد از این صحبت ها بود که امین چناری مدیر رسانه انتقادی مشکل گشا ضمن تشکر از مهندس کناری بیان کرد:
خیلی خوشحالم که با تغییر مدیریت در شهرداری دزفول تغییر نگرشی حاصل شده تا بالاخره شهرداری به وظیفه خودش عمل کند و برای اولین بار رسانه انتقادی مشکل گشا را به نشست خبری در شهرداری دعوت کند. عدم دعوت ما در گذشته باعث شده که سؤالات زیادی از شهرداری داشته باشیم اما قبل از آن یک تشکر داشته باشم از مهندس کناری زاده که بعد از مشورت با مهندس دوایی فر شکایت هایی که دوره قبل توسط شهرداری از مشکل گشا صورت گرفته بود را با بزرگواری پس گرفتند، هرچند همچنان شکایت هایی توسط شخص شهردار سابق بر علیه مشکل گشا در جریان است اما مطمئنا با اسناد و مدارکی که مشکل گشا به دادگاه ارائه داده بزودی حق از ناحق مشخص می شود..

در ادامه کناری زاده در پاسخ به سؤال رسانه خبری مشکل گشا درباره حقوق و معوقات کارگران گفت:
اکنون که یک ماه است به عنوان سرپرست انتخاب شده ام هیچ کارگری در سطح شهرداری نیست که حداقل یک حقوق نگرفته باشد.
وی افزود: ما در شهرداری دزفول مشکلات بسیاری داریم به عنوان مثال دقیقا همان روزی که من پست سرپرستی شهرداری را برعهده گرفتم بدلیل مطالبه ای که متعلق به ۱۵ سال پیش شهرداری بود سه تا از حساب های مرا بستند که الحمدالله آقای آصفی فرماندار دزفول شخصا ورود کرد و مشکل را حل کرد.

کناری زاده ضمن تشکر از مساعدت های دکتر مخبر دزفولی مدیر بنیاد برکت گفت:
از ابتدای کار سعی در تعامل با مسؤلین محترم دزفولی در شهرستان و تهران داشته ام تا بتوانم مشکلات مالی شهرداری را بر طرف کنم.
در همین راستا با مساعدت دکتر مخبردزفولی عوارض که برای بیمارستان در حال ساخت یازهرا(س) در نظر گرفته شده بود به شهرداری پرداخت شد. الحق و انصاف سایر مسؤلان هم از جمله مهندس پاپی زاده کمک های بسیاری برای پرداخت مطالبات کارگران کرده اند که جا دارد از همه آن ها تشکر کنم.

وی در ادامه تصریح کرد: شهرداری دزفول بدنه سنگینی دارد و همچنین ما استخدامی های زیاد از حدی داشته‌ایم اما اگر بخواهیم طبق قانون کار برخورد کنیم باید کارگرانی را اخراج کنیم که توان تامین مالی آن را داشته باشیم لکن اکنون فشار بسیار سنگینی بر شهرداری وارد است و شخصا راضی به اخراج هیچ کس از شهرداری نیستم اما باید متذکر شوم که این روند تجمع درب فرمانداری، رادیو، شوراشهر و غیره روند بدی است که در دزفول در حال شکل گرفتن است.

سرپرست شهرداری دزفول، میزان بدهی های شهرداری را زیاد توصیف کرد و افزود:

هنوز به طور دقیق محاسبه نشده است لذا مشخص شدن میزان بدهی از زبان من تبعاتی خواهد داشت چرا که بدهی شهرداری به طور دقیق مشخص نیست و اگر من حدود این مبلغ را معین کردم جدای از بحث کم یا زیاد بودن آن، برای همه معیار و شاخصی می شود.

کناری زاده نقل قول خبرنگاری که میزان بدهی شهرداری دزفول را از زبان شهردار سابق ۳۶ میلیارد تومان اعلام کرده بود را قاطعانه رد کرد تا همچنان سایه بدهی های فراوان، بالای سر شهرداری سنگینی کند.

کناری زاده سؤال صریح خبرنگار مشکل گشا درباره شبهه دخالت نماینده شهرستان در سیستم اداری شهرداری و سازمان های تابعه را کاملا رد کرد و افزود:
نماینده محترم شهرستان بدون هیچ‌چشم داشتی تمام تلاش خود را برای رفع مشکلات شهرداری انجام داده است. اگرچه در این چند روز بیانیه هایی از سوی یکی از مدیران سازمان های شهرداری چنین شبهات را بوجود آورد اما خدا را شکر در جلسه ای که دیروز با این مدیر با سابقه شهرداری که از مدیران بختیاری شهرداری است داشتیم سؤتفاهمات ایجاد شده برطرف شد‌ و شهرداری در استقلال و آرامش کامل به پیش می رود.

در ادامه جمعی از خبرنگاران با اشاره به مشکلات مالی شهرداری در شرایطی که حتی توان پرداخت حقوق کارگران و کارکنان خود را ندارد از ریخت و پاش های چند ده میلیونی جشن‌ها و افتتاحیه ها و حتی صرف هزینه های مراسمات مذهبی مثل برپایی موکب اربعین در چزابه که گاها با کمک مالی شهرداری انجام می گیرد انتقاد کرده و پرداخت حقوق کارگران را واجب تر از هر کار مستحب دیگری دانستند.

لزوم توجه به زیباسازی شهری، مدیریت واحد پروژه‌ها بجای زخمی کردن پروژه‌های متعدد، تبدیل وضعیت پرسنل مورد بحث و گفتگو قرار گرفتند که مورد تایید و تاکید کناری‌زاده قرار گرفت. البته کناری زاده اضافه کرد: با توجه به جایگاه سرپرستی، امکان اقدام در چنین مسائلی را ندارم اما این مطالب را به مهندس دوایی فر شهردار منتخب ارائه خواهم داد. او تاکید کرد: دوایی فر مدیری ملی‌ است که رابطه‌ ما با هم رابطه ای عاطفی است.

کناری‌زاده ضمن تشکر از یکایک اعضای شورای شهر افزود: مهندس آستی و چمن‌آرا در پروژه فتح‌المبین در قامت یک مدیر شهرداری وارد میدان شدند. تا این لحظه ارتباط و تعامل خوبی با اعضای شورا داشته‌ایم و از تلاش و حمایت های آقایان جاموسی، رشیدی، بختیاری، کلانتر و مشورت های جناب سرافراز و عظیمی تشکر می کنم.

سرپرست شهرداری دزفول در پایان زحمات مهندس کرمی نژاد شهردار سابق دزفول را ارج نهاد و از ایشان قدردانی کرد.

 

ارسال نظر

     

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.